KV Westergo kijkt terug op geslaagd weekend

  • Home
  • KV Westergo kijkt terug op geslaagd weekend

Foto: F1 met de bonte avond wisselbeker

Vrijdag trapten we af met een bonte avond vol creatieve en grappige acts. Wat een talent hebben we binnen de club! Zaterdag stonden er vier wedstrijden op het programma, maar natuurlijk ook de bekendmaking van de winnaar van de bonte avond. De tribune zat vol bij de wedstrijd van de A1, en in de pauze klonk er een luid gejuich: de F1 had de wisselbeker gewonnen! Maar daarna was het weer tijd om te korballen. Lees hieronder hoe onze teams het hebben gedaan!

Westergo 1

Afgelopen zaterdag speelde Westergo 1 tegen Lemmer 1. De warming up begon voor het eerste meteen goed: hun Bonte Avond-act was bij de beste drie geëindigd. De wisselbeker ging echter net aan hun neus voorbij, die was voor de F1. Om toch nog met een winst het weekend af te sluiten, zou Westergo 1 er tegen Lemmer een schepje bovenop moeten doen.

Meteen in de eerste aanval wist Tsjalling de 1-0 te scoren, dus dat beloofde al wat! Lemmer maakte de daaropvolgende aanval gelijk en in de aanval erop werd het 2-1. Het publiek schoof naar het randje van de banken, want de doelpunten volgden elkaar in een razend tempo op. Na de 4-2 kwam er wat meer rust. Franck scoorde nog maar eens een doorloper en na de 5-3 zorgde Piet voor de 6-3. Westergo liet over alle schijven zien de betere ploeg te zijn. De druk op de spelers in het voorveld, in combinatie met sterk voorverdedigen zorgde ervoor dat Lemmer nauwelijks kansen kon creëren. Het aanvalsspel van de Bolswarders was snel en hoewel er door de snelheid wel wat slordigheidsfoutjes waren, wist Westergo voor de rust nog uit te lopen naar 16-7.

Na de rust bleef het spelbeeld hetzelfde. Paula en Kim wisten in de eerste minuten hun dames alweer te slim af te zijn en de tweede helft leek een kopie van de eerste te worden. Westergo had wat meer moeite met de afronding dan in de eerste helft, maar kreeg alle tijd om daaraan te werken, door een verdediging stond als een huis. Niels, Syrk en Hinke kwamen het veld in en pikten ook meteen hun doelpuntjes mee. Pas tegen het einde van de wedstrijd wist Lemmer de korf weer te vinden: ze maakten 26-8 en ze zetten uiteindelijk de eindstand op 26-9. De wisselbeker van de Bonte Avond ging nipt aan hun neus voorbij, maar met deze solide overwinning herpakte Westergo 1 zich en staat op de tweede plaats in de competitie, achter het niet meer in te halen DTG.

Westergo/Spannum A1

Na en super bonte avond mocht er de dag erna weer gekorfbald worden.
Voor de A1 stond de wedstrijd tegen Heerenveen A3 op het programma. In de eerste wedstrijd werd Westergo verrast en kwam de ploeg in het begin van de wedstrijd achter met 5-3. Zaak dus nu om ook de eerste helft bij de les te zijn en vanaf het begin scherp te beginnen.

In een enigszins gewijzigde vakopstelling begon het eerste aanvalsvak scherp. Zowel Hinke als Niels schoten raak van afstand. Max zorgde daarna, middels een strafworp voor de 3-1. Het was wederom Niels die goed aangespeeld werd door de vakgenoten en schoot de 4-1 door de korf. Elbrich wist op het juiste moment haar kans te pakken en zorgde ervoor dat het 5-2 stond. Daarna moest Westergo toch toestaan dat Heerenveen wat dichterbij kwam tot 5-4. Janieke schoot ook raak van afstand en maakte het gaatje weer 2. Toch wist Heerenveen dat weer terug te brengen tot 1, maar Ymke starte op het juiste moment uit en legde de 7-5 binnen. De laatste voor rust kwam op naam van Niels.

In de rust werd de kleedkamer opgezocht, maar in de zaal ging het vrijdagavond feestje nog even verder. De beker werd uitgereikt aan de winnaar, het team van de F1! Na rust was het Heerenveen die als eerste de korf vond, maar daana was het woord weer aan Westergo. Davind zorgde voor de 9-6 middels een afstandschot, waarna Klaske dit voorbeeld volgde. Na de vakwissel was het Syrk die de 11-6 binnenschoot. Westergo incasseerde daarna nog 1 tegendoelpunt, waarna het verder uitliep. Klaske zag dat haar tegenstander haar kwijt was en maakte de 12-7, waarna Elbrich haar strafworp verzilverde. Syrk zorgde met een inloopbal uit de ruimte voor de 14-7. Deze mooie goal kreeg een vervolg in de volgende aanval. Hij deed namelijk exact hetzelfde kunstje en schoot zo de 15-7 binnen.

Volgende week komt Drachten A2 op visite in Bolsward en kan Westergo ervoor zorgen dat zij de zaalcompetitie met een ongeslagen status afronden!

Westergo/Spannum A2

Onze A2 speelden zaterdag uit tegen LDODK A3. Het lukte ze nipt om de overwinning over de streep te trekken. Er werd gewonnen met 9-10.

Westergo E1

Westergo E1 mocht tegen de koploper Kinea/Udiros spelen. Vroeg uit de veren want om 9.00u begon de wedstrijd al. De thuiswedstrijd eindigde met 10-10, dus het zou wel eens een spannende wedstrijd kunnen worden.
Het was de tegenpartij die het eerste doelpunt scoorde. Maar in dezelfde minuut scoorde Jur de 1-1. Gelijk was duidelijk dat dit spannend zou worden. Tot de pauze werd er om en om gescoord door de ploegen, met de stand van 5-4 werd de kleedkamer opgezocht. Na de pauze kwam Westergo op voorsprong door 2 doelpunten van Jur en Maud, maar Udiros/Kinea haakte weer aan. De 7-7 werd door Mathias gescoord, met al snel weer een tegendoelpunt. Ook nu scoorden de ploegen om en om wat zorgde voor een spannend duel! Maud zocht de korf weer op en scoorde de 8-8 en later de 9-9. De laatste minuten werd er overgespeeld en naar kansen gezocht maar het scoren was klaar. Een terechte eindstand, 9-9, gestreden tot het eind. Doelpunten: Jur 4, Maud 3 en Mathias 2.

SPONSOREN